Новий рік

Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового року. Ялинка, подарунки, здійснення мрії, святковий настрій – із такими словами у більшості людей асоціюється Новорічне свято.Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Саме так він пройшов і у «Васьковецькому НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – дс.» Всі діти з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками та, звичайно, веселим хороводом навколо ялинки.

Наближається Новий рік

Ось і наближається до нас Новий рік – чарівне свято: пора подарунків, веселощів і здійснення чарівних бажань! А ще це свято добра та родинного затишку, казки! Сьогодні казкова атмосфера присутня у нашому НВК. Дідусь Мороз та Снігурка привітали та вручили солодкі подарунки усім учням школи. На святі був проведений тінейджер-квест «У пошуках ялинкових прикрас», де учні відвідали станції : «Логічна», «Магічний квадрат», «Хіти Нового Року», «Новорічна вікторина», «Художня», «В об’єктиві», “Країнами і континенитами”. Пройшовши його, присутні отримали масу позитивних емоцій, заряд бадьорості, яскравих вражень і гарного новорічного настрою. Тож нехай новий 2022 рік принесе нам 365 сонячних днів, міцне здоров’я, достаток, багато добрих зустрічей і море посмішок. Нехай збуваються усі мрії і плани! З Новим Роком! З новим щастям!

Екоялинка

В кінці грудня фойє нашої школи прикрасила експозиція штучних ялинок. Свої творчі роботи виставили учасники конкурсу «Екоялинка». Ці ялинки зроблені з різних штучних й природних матеріалів. Макарони, ґудзики, шишки, горіхи — створюється враження, що на виготовлення традиційного новорічного прикрашання може піти будь-який підручний матеріал, потрібні тільки фантазія та бажання зберегти в лісах якомога більше зелених красунь. Діти з великим задоволенням взяли участь у конкурсі.

День Святого Миколая

День Святого Миколая – одне з найулюбленіших дитячих свят. Українці з давніх-давен вважають Миколая своїм заступником, захисником бідних і знедолених, який завжди несе добро. Цікаво та весело пройшло свято Миколая в нашій школі. З самого ранку вихованці садочку пригостили усіх смачним печивом. Учні 1 – 4 класів із класними керівниками підготували чудове свято «Миколай іде до нас». Діти ознайомили присутніх з історією свята, розповіли про благодіяння Миколая-Чудотворця, розповідали вірші, співали пісні. По закінченню заходу діти отримали подарунки від Святого Миколая, а він побажав усім гарного настрою, учням веселих свят та незабутніх зимових канікул.

Міжнародний день чаю

Щорічно 15 грудня любителі чаювання відзначають Міжнародний день чаю. Чай полюбляють усюди. У багатьох країнах світу він є національним напоєм. Чорний або зелений, насипний або плитковий він тамує спрагу, знімає стомленість, зігріває в холод та охолоджує в спеку. А ще він зближує незнайомих людей та зміцнює дружні відносини. Учням нашого НВК було проведено виховний захід «Чай. Міцний приємний та духмяний». Діти дізналися багато корисної інформації про чай та його властивості, види чаю, правила заварювання, історичні цікавинки про появу чаю як напою, перше чаювання. На завершення свята всі смакували запашним чаєм та обмінювалися враженнями у дружнім колі.

Бесіда з інспектором

З метою попередження адміністративних та кримінальних правопорушень та Міжнародного дня захисту прав людини у нашому НВК для старшокласників була проведена бесіда з інспектором сектору ювенальної превенції Шепетівського РУП Риголем Іллею.

Правові знання учня

Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учняорієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи. Так, у 6 і 8 класах було проведено правові ігри: «Знай свої права!», «Виконуй свої обов’язки!», де учні повторили основні статті конвенції про права дитини, а також вчитель правознавства наголосила, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим. Для учнів 5 класів відбулася пізнавальна бесіда: « Я маю право…». П’ятикласники дізналися, з якого віку, як і де підліток може захистити свої права та інтереси – самостійно або за допомогою законних представників, а дев’ятикласники долучилися до створення лепбука «Для кожної дитини всі права». Робота по формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

День Збройних сил України

Пам’ятними стежками рідного краю сьогодні, у День Збройних сил України, ми вирішили пройтися пам’ятними стежками рідного краю (у Васьківцях – це Меморіал загиблим воїнам у Другій Світовій війні та жертвам голодомору, пам’ятник Тарасу Шевченку, Козацька могила). Ми хотіли низько вклонитися подвигу тих, хто віддав своє життя за Україну, тому, хто всім серцем вболівав за Україну та її волю, тим, хто шаблею боронив українські землі від ворогів. Ми вітаємо і всіх військових, а надто тих, хто і сьогодні захищає східні рубежі нашої країни зі святом та дякуємо їм за відданість українській державі, незламну силу волі, героїзм, безстрашність.З Днем Збройних сил!Слава Україні! Героям слава!

Андріївські вечорниці

З – поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим є день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті, влаштовуючи там усілякі забави. З метою поглиблення знань учнів про зимові календарні свята, ознайомлення дітей зі звичаями святкування вечорниць, сприяння відродженню національної свідомості, виховання у дітей поваги до народних традицій у нашій школі було проведено «Андріївські вечорниці».

Всесвітній день української хустки

Сьогодні, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки. Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Вона також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні – із дешевших. Ми разом з учнями також долучилися до цього свята і підтримали флешмоб “Одягни хустку – прикрась себе”.