10 років тому, 26 лютого 2014 року, українські патріоти зібралися біля будівлі Верховної Ради Криму у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.Учні нашої гімназії долучилися до підтримки кримсько-татарського народу, які є частиною України!
Саме 24 лютого 2022 року о 3:40 ранку Росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Сьогодні — друга річниця початку повномасштабного вторгнення. Наші захисники і захисниці щодня роблять все можливе, щоб зовсім скоро в Україні пролунала пісня Перемоги. Слава Україні!
Важкі випробування випали на долю васьківчан…22 лютого 1944 року німці зайшли в с.Васьківці. Напередодні загін І.О.Музальова знищив 120 німецьких солдатів і офіцерів, за це окупанти помстилися і підпалили с.Васьківці. Було спалено 68 дворів, загинуло 49 жителів села, із них 26 жінок і 14 дітей. Також було спалено контору місцевого колгоспу і приміщення сільської ради. До дня пам’яті спаленого села 22 лютого 2024 року у нашій гімназії відбулася лінійка-пам’яті «Вінок безсмертя». Присутніми на цьому заході були завідуючий Ізяславським історико-краєзнавчим музеєм Кучерук Віктор Анатолійович та староста Макарчук Лариса Василівна.
Міжнародний день рідної мови – свято, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. У нашій гімназії уже стало традицією проводити в цей день багато цікавих різнопланових заходів, які розширюють знання здобувачів освіти про красу і багатство української мови, пробуджують почуття національної гідності, виховують любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, бажання розмовляти українською мовою.З нагоди свята класними керівниками ліцею були проведені тематичні виховні години. Цікаво та змістовно пройшла інтелектуальна гра «Що?Де?Коли?» з учнями 8 класу. Учні 7 та 8 класу взяли участь у квесті «Стежками рідної мови». Шестикласники розробляли проєкт містечка «Іменник», а учні 5 класу малювали малюнки «Наша мова солов’їна».
20 лютого в Україні День Героїв Небесної Сотні. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року. Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.
З 12 по 16 лютого в нашій гімназії проходив тиждень математики під керівництвом вчительки Колоднюк Тетяни Василівни.Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, до пізнання дійсності та самих себе, а також вихованню самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми навчальної діяльності учнів.Кожен захід вирізнявся оригінальністю проведення, цікавим та актуальним змістом, інформаційною насиченістю, відповідав навчально-пізнавальним, розвиваючим та виховним цілям організації освітнього процесу в закладі.Тиждень пройшов захоплююче, на одному диханні, цьому допомогла командна і злагоджена робота. Головне, що учні відчули, що математика– це не тільки важливий предмет, а ще і цікавий.
16 лютого у нашій гімназії відбулася лінійка пам’яті “Герої не вмирають, а вічно живуть у наших серцях”, приурочена 34 дню народження загиблого Героя, випускника школи – Захарова Олександра. Cумно від того, що білими лебедями в небеса відлітають найкращі. Безстрашні, мужні наші герої, що віддали своє життя за свободу рідної землі. Вони заслуговують, щоб про них пам`ятали. Так мало Саша прожив, але так багато встиг: встиг стати Героєм, який назавжди залишиться в нашій пам’яті. Він наш янгел-охоронець. Учениця 8 класу Тимошенко Кіра душевно продекламувала вірш “Подвиг Героя”. Учні середніх класів зачитали спогади про загиблого Героя, записані з вуст рідних та знайомих Олександра. На заході була присутня мама Героя Юлія Іванівна,брат Вячеслав,староста Макарчук Лариса Василівна.Велика шкільна родина вчителів і працівників, учнів і батьків подякували мамі за те, що вона виростила і виховала мужнього і сміливого сина-патріота. Захід організували вчителі початкових класів Валентина Кукуріка та Оксана Грищук.
День єднання – молоде свято. Цього року ми святкуємо його лише втретє. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу – показати усьому світові, що ми сьогодні – як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.